דף הבית >> סדנאות תיפוף

סדנאות תיפוף - חווית התיפוף בסדנה

סדנאות תיפוף הפכו היום לפעילות בידורית המועדפת על רבים אשר מתכננים אירוע חברתי רב משתתפים. במסגרתן של סדנאות תיפוף אלו מוצאים עצמם המשתתפים הרבים נהנים מפעילות מגבשת מלאת קצב, אנרגיות ומוזיקה. לא פעם אותן סדנאות תיפוף הופכות להיות לנקודת המפנה באירוע ורבים מעידים עליו כמקור לאירוע מוצלח שרבים יזכרו לטובה.

רבים מהמפעילים והמדריכים של סדנאות התיפוף הינם מוזיקאים בעלי רקע מוזיקלי רחב ומגוון אותו ספגו מתרבויות רבות הבולטות בטקסים ייחודיים בהם מתאגדים כולם לסשן של תיפוף מרהיב ויוצא דופן.

כיום הנושאים האופנתיים בתיפוף הם תיפוף גוף הנקרא גם בשם תיגוף , היכולת להפיק צלילים ומקצבים מחללי הגוף על ידי טפיחה עליהם .
התיפוף האפריקאי  המקושר יותר למעגל מתופפים , יושבים במעגל ומנגנים על תופים אפריקאים הנקראים ג׳מבה .הנגינה בדרבוקה בשנים האחרונות נפוצה בשעורי המוסיקה בבתי הספר , לדרבוקה יתרונות רבים בחינוך המוסיקאלי , היא מחוברת למוסיקת המיינסטרים המוסיקה הים תיכונית , כלי אישי קל לנשיאה , עלות נמוכה מאוד , הקנית עקרונות הנגינה בדרבוקה קלה יחסית .
אי לכך זו הזדמנות טובה למנחה סדנת התיפוף לילדים לחשוף את הילדים לעולם המופלא של כלי הנקישה או ההקשה ובתחום זה ישנם כלים רבים עם מגון עצום של צלילים והיפה והמסקרן היא דרך הפקת הצליל השונה מכל כלי נקישה השונה בצורתו .

סדנאות תיפוף

סדנאות תיפוף מלהיבות מוסיקה מקפיצה משחקי קצב וגיבוש מדליקים  לילדים ומבוגרים צוותים, ימי כיף וגיבוש לחברות  חווית התיפוף עם יוסף המתופף - מומלץ בחום 

סדנאות תיפוף | סדנאות תיפוף לילדים | סדנת תיפוף

סדנת תיפוף - ילדים אוהבים .

בלי שום קשר לנושא המרתק של כלי ההקשה והתיפוף כיום הילדים מבלים שעות רבות במחשב ועם התופעה הזו אחד מההרגלים הנרכשים הוא פיזור הדעת ( הדפדוף המהיר בין הדפים מבלי להתעמק בדף ) אי לכך מומלץ לבנות את התוכנית בצורה כזו שתרתק את הילדים : הילדים אוהבים מוסיקה -  כדאי להשמיע להם את המוסיקה והשירים שהם אוהבים. הילדים אוהבים משחקים - מומלץ להפעיל אותם בחלק מהסדנה על דרך המשחק. הילדים אוהבים סיפורים קצרים עם תיאורים הממריצים את דמיונם , מומלץ לספר להם סיפורי פולקלור על אפריקה ברזיל וכדומה.

סדנאות תיפוף כוחם של כלי ההקשה

מומלץ לאפשר לילדים לחוש ולמשש ולהפיק צלילים מכלי ההקשה ,
המבנה המשונה של כלי ההקשה מאוד מסקרן את הילדים והם ממש רוצים להתנסות
בהפקת צליל מהכלי . אם תאפשרו להם בצורה מבוקרת הפרוסה על כל משך הסדנא להתנסות בהפקת צלילים מכלי ההקשה , מובטח לכם שיתוף פעולה מלא מצד הילדים
להנאת המנחה והילדים.
יוסי פנסו מנחה סדנאות תיפוף

 
סדנאות תיפוף - חווית התיפוף בסדנה
סדנאות תיפוף הפכו היום לפעילות בידורית המועדפת על רבים אשר מתכננים אירוע חברתי רב משתתפים. במסגרתן של סדנאות תיפוף אלו מוצאים עצמם המשתתפים הרבים נהנים מפעילות מגבשת מלאת קצב, אנרגיות ומוזיקה. לא פעם אותן סדנאות תיפוף הופכות להיות לנקודת המפנה באירוע ורבים מעידים עליו כמקור לאירוע מוצלח שרבים יזכרו לטובה.
רבים מהמפעילים והמדריכים של סדנאות התיפוף הינם מוזיקאים בעלי רקע מוזיקלי רחב ומגוון אותו ספגו מתרבויות רבות הבולטות בטקסים ייחודיים בהם מתאגדים כולם לסשן של תיפוף מרהיב ויוצא דופן.

סדנאות תיפוף – אלמנט תרבותי
המקור לאותם סדנאות תיפוף מחזירים אותנו שנים אחורה לשבטים אפריקאים קדומים שקיימים עד היום. בשבטים אלו ניתן להבחין בטקסים רבים ומגוונים הנוגעים לאירועים משמחים, עצובים ומעצבים. חלק מהטקסים נוגעים לאירועים הנוגעים לקהילה עצמה דוגמת חגים, מועדים הנוגעים לחקלאות המקומית ועוד כמו גם טקסים אחרים הנוגעים לבגרותם של הנערים והנערות בשבט, טקסם הנוגעים ליכולות גבריות דוגמת צייד, בנייה ועוד.
סדנאות התיפוף הקיימות כיום מהוות טעימה והצצה מרתקת לאותם טקסים של שבטים באפריקה. חלק נרחב מן הטקסים אליהם נחשפו סוציולוגים ואנתרופולוגים רבים לוו בנגינה יוצאת דופן של מתופפים. אלו יוצרים טבעת רחבה התוחמת את המקום בו נערך הטקס ומגיבים בשירה ותיפוף לכל שלב בטקס בין אם מדובר בשלהוב כל המשתתפים בריקוד מסורתי ובין אם קיום הלכתי של הטקס כפי שאמור להתקיים.  

גם היום נחשפים סוציולוגים ואנתרופולוגים רבים לשבטים חדשים במרחבים הרבים שיש לאפריקה להציע. שם הם נחשפים לטקסים רבים נוספים הכוללים בתוכם תיפוף יוצא דופן ומרהיב כמו גם מתגלים תופים חדשים שטרם נחשפו לעיניים מערביות. אלו לא פעם ימצאו דרכם לסדנאות תיפוף בהם המדריך והצוות שלו צמאים ליצור סדנאות מגוונות ומרתקות.

סדנאות תיפוף – סוגי תופים
בסדנאות תיפוף רבות הקיימות המתבססות כל תופים מהתרבות האפריקאית הענפה אנו נחשפים ומגלים סוגי תופים רבים. אלו בנויים מחומרים ובצורות שונות זאת על מנת ליצור צלילים ייחודיים שאמורים להשתלב יחדיו לכדי הרמוניה אחת מרקידה וקצבית.
-    תוף דג'מבה: אלו הם תופי בס המגיעים בשלושה גדלים שונים ואליהם מוצמדים פעמונים מברזל. בסדנאות תיפוף תמצאו את הנגנים מתופפים בכל תופי הדג'מבה יחדיו. המקור לתופים אלו מגיע משבט בני המלינקה שנמצא במערב אפריקה. הניגון על תוף הדג'מבה נעשה בעזרת הידיים ובעזרתו ניתן להגיע לטווח צלילים רחב וזאת באמצעות אופן ההכאה על התוף. טווח הצלילים כולל את הבס "דום", טון ה"טאק" (החלק החיצוני של התוף) ואת הסלאפ שנקרא "הס" שנמצא בשוליים החיצוניים של הדג'מבה.
-    תופי קונגה: אלו תופי ידיים גדולים שמקורם מאפריקה. תחתית תוף הקונגה פתוחה והיא בעלת קוטר של עד 35 ס"מ ובגובה מרבי של מטר אחד. תוף הקונגה עשוי לרוב מעץ ועליו מתוח עור עגל מעובד. כיום ניתן אף ליהנות מתופים אלו בסדנאות תיפוף לטיניות ואף בז'אנרים מוזיקליים כמו ג'אז, רוק ופופ. בקובה משתמשים בשני תופי קונגה. האחד "זכר" והנוסף "נקבה" כשכל תוף משמש להפקת צלילים בגבהים שונים.
 
סדנאות תיפוף – ימים כיף לעובדים
כיום מנהלים ובעלי חברות רבות רואים בסדנאות תיפוף אטרקציה נהדרת עבור צוות העובדים. עבור משרדים העוסקים יום יום ביצירה – חברות פרסום ותקשורת, מוזיקה, הייטק ועוד סדנאות תיפוף הופכות לדרך נפלאה עבור עובדים רבים אשר יראו בכך הזדמנות נהדרת לבטא בצורה אחרת את היכולת האומנותית והיצירתית שלהם.
סדנאות תיפוף בימי כיף של חברות רבות הופכות כל אירוע לססגוני יותר. עובדים רבים ימצאו קושי רב להישאר אדישים לנוכח האנרגיה והצלילים שסדנאות תיפוף מפיקות ואין ספק שמדובר באלמנט שיכול לחבר עובדים רבים שלא נוהגים ליצור אינטראקציה במרחב העבודה שלהם באופן יומיומי.
סדנאות תיפוף – אירועים משפחתיים
אין ספק שאירועים משפחתיים רבים מהווים מוקד נהדר לסדנאות תיפוף עבור האורחים. היכולת לחבר את המוזמנים לאירוע עצמו ולרחבת הריקודים מתעצמת כשיש במקום סדנת תיפוף. יכולתם המקצועית, הרחבה והמגוונות של צוות המתופפים מביאה אותם להתאים עצמם לסגנונות מוזיקה רבים ומגוונים שלא פעם נדרשים בחתונות בהם ישנם אורחים רבים המחוברים כל אחד למוזיקה מבית אבא.
סדנאות תיפוף באירועים משפחתיים הפכו לא פעם לשיאו של האירוע. נקודת מפנה בה מצאו עצמם כלל האורחים לוקחים חלק בריקוד והנאה וזאת באמצעות האנרגיה שניתן לייצור באמצעות סדנאות תיפוף.

 
סדנאות תיפוף לילדים - הרבה הפתעות ויתרונות.
כפי שהפכו במהרה לאטרקציה מועדפת לרבים סדנאות תיפוף לילדים הפכו כבדרך טבע לאטרקציה המועדפת להורים ולילדים רבים. סדנאות תיפוף לילדים מהוות כיום אטרקציה נהדרת, מלאת כיף, אנרגיות וחיות עבור ילדים בטווח גילאים רחב אשר מבטאים עצמם בצורה נהדרת במסגרת פעילות זו.
כיום ניתן להבחין במסגרות ומשפחות רבות אשר בוחרים לאירוע שלהם בסדנאות תיפוף לילדים. אלו מספקות לילדים במקום פעילות שעבורם היא עולם ומלואו שכוללת אף פעילות גופנית מהנה, הפקת צלילים וחיוך רחב של מש לאורך כל הסדנא.
אנשי מקצוע רבים מצביעים על נקודות חיוביות רבות הנוגעות להשתתפות בסדנאות תיפוף לילדים. הדבר הופך משמעותי לילדים רבים הבוחרים בסדנאות תיפוף לילדים כחוג המועדף עליהם.
סדנאות תיפוף לילדים – מנוף להעצמת הביטחון העצמי

הגילאים המוקדמים מהווים גילאים חשובים לבנייה והעצמת הביטחון העצמי שהופך בגיל מאוחר יותר למגובש ושלם יותר. בנייה והעצמה של ביטחון עצמי עבור ילדים נבנה ברובו מחוויות מעצבות ומאתגרות. לא פעם אירועי חיים ספונטניים בחייהם של ילדים רבים יש ויכולים להיות מפנה לטובה או לרעה בכל הנוגע לבניית הביטחון העצמי.
סדנאות תיפוף לילדים מהוות היום חוג בולט שביכולתו לפתח ולהעצים אלמנטים רבים בחיי הילדים. אחד מהאלמנטים הבולטים ביותר בסדנאות תיפוף לילדים נוגע לאופן שבו הוא תורם לחיזוק והעצמת הביטחון העצמי של הילדים. השילוב בין לימוד חוויתי והצלחה מיידית בו. הצלחה המחוזקת בשפת גוף בולטת לעין בדמות חיוכים וריקודים מהווה עבור ילדים רבים מחזקים בולטים התורמים להתפתחות בריאה ותקינה של הביטחון העצמי.  
בעזרת צוות מדריכים מנוסה המכיר אט אט את נפשם של הילדים ניתן לבנות יחד תהליך נהדר מלא בעוצמות חיוביות ובהצלחות כשאלו תורמות תרומה נכבדת להעצמת הביטחון העצמי של הילדים בסדנאות תיפוף לילדים.

סדנאות תיפוף לילדים – שיתוף פעולה
לאורך כל שנות חיינו נדרש מאיתנו להיות באינטראקציה מתמדת עם סביבתנו. בין אם מדובר במשפחתנו, חברים, שותפים לעבודה, מסגרת צבאית ועוד. עבור ילדים רבים המצאות במסגרת בית ספרית באופן יומיומי אינה תמיד מספקת על מנת ללמד ולהכיר לילדים את האופן בו נצטרף לדעת לשתף פעולה עם הסובבים אותנו. להכיר בכך שהצלחתנו האישית והצלחת החברה בה אנו חיים תלויה תלות מכרעת ביכולתנו לשתף פעולה – לדעת מצד אחד להיות עוד חלק במארג רחב של אנשים שלהם מטרה אחת ותלויים הם בכל אחד ואחד על מנת לעמוד באותה מטרה.
סדנאות תיפוף לילדים מהוות דרך נהדרת עבור ילדים רבים להכיר את החשיבות בשיתוף פעולה על מנת ליצור הרמוניה מוזיקלית. במסגרת סדנאות תיפוף לילדים ילמדו הם משיעור לשיעור עד כמה חשוב שהחבר לצידם ידע להתמזג כיחיד בתוך מארג הצלילים שמפיקים כל הילדים יחדיו. תוצר מוגמר של מוזיקה קצבית ואחידה התלויה בכל ילד וילד לו תפקיד מוגדר תביא אותם להבין בדרך יצירתית כמה חשוב אלמנט של שיתוף פעולה להצלחה והנעה של דברים חשובים בחיים.

סדנאות תיפוף לילדים – העצמת היכולות המוזיקליות
בל נשכח שהאלמנט הבולט במסגרות של סדנאות תיפוף לילדים הוא הפן המוזיקלי. כיום ניתן להבחין עוד בשנים המוקדמות בילדים להם יכולות מוזיקליות בולטות אותם נרצה כמובן לפתח ולהעשיר. חוגים רבים כיום אכן מיועדים ללמד, לכוון ולהעצים את היכולות המוזיקליות המתגלות אצל חלק מהילדים. אלו עצמם מכירים בגיל מוקדם את אהבתם למוזיקה ורוצים להתנסות בכל רגע נתון בכל מה שקשור באיזושהי דרך לענף זה.
היחשפות של ילדים בעלי חוש מוזיקלי לסדנאות תיפוף לילדים מביאה רבים מהם להיות חלק אינטגרלי ובולט בחוגים אלו. תרומת סדנאות תיפוף לילדים בעלי יכולות מוזיקליות הינה תרומה רחבה לאין שיעור. הילדים נחשפים לטווח ומגוון רחב של צלילים חדשים כמו גם לצלילים ומקצבים בסיסיים אשר ישמשו אותם בעתיד באם יבחרו בקרירה מוזיקלית.
סדנאות תיפוף לילדים – חידוד היכולות הפיזיות
נגינה על תוף דורשת יכולת פיזית מאתגרת שאין דומה לה בנגינה על כלים אחרים. האתגר כמובן מתעצם והופך מאתגר יותר במסגרות של סדנאות תיפוף לילדים. בטווח גילאים אלו ילדים רבים מקנים לעצמם את היכולות הפיזיות שרובם באים לידי ביטוי לרוב בחוגי ספורט רבים וטובים. הורים וילדים רבים לא מודעים לתרומה הנרחבת שניתן לקבל במסגרת של סדנאות תיפוף לילדים. חידוד היכולות הפיזיות בחוג שכזה לא רק מעצימה את היכולת הפיזית בתיפוף עצמו על תופים מסיביים וגבוהים אלא אף תורמת באלמנטים פיזיים נוספים הנוגעים לנשימה נכונה, קשר עין יד ועוד.

כלי הקשה בסדנאות תיפוף
כלי הקשה הם עולם בפני עצמו, שילוב של כלי הקשה בסדנאות תיפוף זו תוספת עם ערך מוסף גבוהה הן מבחינת הצלילים ודרך הפקתם והן מבחינת העושר הקצבי לסדנא.
המשתתפים בסדנאות תיפוף עם יוסף המתופף פוגשים עולם שלם של צלילים מסקרנים מפתיעים ואף זוכים לנגן בכלי הקשה אלו בהתלהבות רבה.

סדנאות תיפוף