מעגל מתופים לילדים - הפעלות לילדים

מעגל מתופפים |  לילדים |

סדנאות תיפוף  |  הפעלה לקייטנה


מתמחה בתיפוף לבעלי צרכים מיוחדים.

לחץ כאן  052/3766088

yosi.panso6@gmail.com
 

דף הבית >> מעגל מתופפים לילדים >> הפעלות לילדים

הפעלות לילדים – לפעול מחוץ לקופסא

עם כל הכבוד לשיעורי חינוך גופני בבית הספר, למשחקי "אמת או חובה" בתנועות הנוער או לערוץ הילדים בטלוויזיה בבית, אלו לא הדברים שיעצבו את האישיות של הילדים שלכם, יצרו אצלם זיכרונות נעימים ויספקו להם חוויה פיזית, נפשית וקוגניטיבית בעלת השפעה לטווח ארוך. לשם כך נועדו כל אותן הפעלות לילדים, המתקיימות במסגרות שונות ומטרתן למצוא את השילוב המושלם בין חוויה והנאה בהווה לזיכרון והשפעה בעתיד. בתי ספר, גנים, הורים ומדריכים הבינו את העניין ביתר שאת בשנים האחרונות, ושמים דגש רב יותר על נושא ה"פעילות שמעבר" לפעילות הרגילה של שיעורים, משחקים ומבחנים. בימינו ישנן אינספור הפעלות לילדים נפלאות בכל הגילאים, ביניהן ניתן להזכיר משחקי אתגר ומחשבה, פעילות בטבע כמו "מצא את המטמון", סדנאות יצירה, ציור ופיסול, הפעלות ספורט ותחרויות, וסדנה חדשה יחסית אך נפלאה במיוחד – סדנת מעגל מתופפים. רוצים לדעת במה מדובר? הישארו עימנו.

הפעלות לילדים בקצב התוף

סדנת מעגל מתופפים לילדים הינה דרך נפלאה לגיבוש חבורת ילדים, לשיפור אלמנטים טכניים הקשורים בחוש הקצב ובקורדינציה שלהם, ובעיקר, דרך להעביר כמה שעות (או יותר) של הנאה צרופה וצחוק בלתי פוסק. הסדנה מועברת ע"י מדריך תיפוף מקצועי בקבוצות של חמישה עד עשרים ילדים (במרבית המקרים). כל ילד מקבל תוף בתחילת הסדנה, הנמשכת לרוב בין שעתיים לשלוש. במהלך הזמן לומדים הילדים לתופף באופן אינדיבידואלי, בקבוצות קטנות ובקבוצה אחת גדולה. הם לומדים סגנונות תיפוף, מקצב ומוסיקה שונים, בראשם הסגנון האפריקאי וזה ששולט ברחובות דרום אמריקה הרחוקה. כל מי שחווה הפעלות לילדים מהסוג הזה מעיד על אווירה ייחודית, מחויכת ונפלאה, לא שיעור לימודי אלא חוויה משותפת ומהנה לכל ילד וילדה. גם ילדים ביישנים "נפתחים" ומפגינים יכולת וכישרון מפתיעים, גם אלו שמעולם לא החזיקו תוף או האזינו למוסיקה, מפתיעים בביצועים מרשימים, והכי חשוב – כל הילדים, בכל הגילאים, בשני המינים, נהנים בטירוף ולא רוצים שהסדנה תסתיים לעולם...

הפעלות לילדים בתחום התיפוף – כיצד תבחרו בסדנה המתאימה?

סדנאות תיפוף לילדים מתקיימות בכל רחבי הארץ, כך שגם אם אתם תושבי הגליל או הנגב, לא תצטרכו להרחיק יותר מדי. עם זאת, חשוב לא לבחור באופן מיידי את המדריך הראשון עליו אתם שומעים, אלא לבדוק במעט את ניסיונו ויכולותיו בעיקר בכל הקשור להעברת הפעלות לילדים (בהנחה שלתופף הוא יודע). מעבר להמלצות, חוות דעת וביקורות, הכי טוב לצפות בו במהלך סדנה שכזאת ולהתרשם במו עיניכם מהאווירה שהוא משרה, מהיותו דמות חינוכית ומהתנהלות הסדנה בכללותה. 

אין ספק כי הפעלות לילדים הן WIN WIN SITUATION – מצד אחד הילדים נהנים בטירוף ומצד שני משפרים אלמנטים שונים החיוניים להמשך חייהם. בילוי נעים!