מעגל מתופפים - יוסף המתופף - Drumming - מעגל תיפוף

מעגל מתופפים |  לילדים |

סדנאות תיפוף  |  הפעלה לקייטנה


מתמחה בתיפוף לבעלי צרכים מיוחדים.

לחץ כאן  052/3766088

yosi.panso6@gmail.com
 

מעגל תיפוף

מה זה מעגל תיפוף?

מעגל תיפוף - בהגדרה ההגיונית הוא קבוצה של אנשים היושבים במעגל ומתופפים.
ואז צצות השאלות הבאות מבחינה הגיונית. 
שאלה - מדוע לשבת במעגל ולא בריבוע, או מלבן?
תשובה – הישבה במעגל יש לה יתרון גדול, כולם רואים את כולם לעומת ישיבה שמאוד מקובלת בצורת ח' שאז היושבים לא רואים את כולם במיוחד אלה שיושבים בקצוות.

שאלה –  מדוע לתופף?

תשובה – משחר האדם והאנושות משערים החוקרים שהתקשורת הראשונית של האדם היה בהשמעת צלילים בדינמיקה משתנה ללא קשר משמעותי בין בצלילים ובתפיחות עם כפות הידיים על עצמים. אט אט עם התפתחות הכישורים הקוגניטיביים של האדם, האדם החל לחבר בין ההברות ולתת להם משמעות הגיונית בצרוף של צלילים. כך החל האדם לפתח את הרצפים של הנקישות לדי צלילים ומקצבים שונים בעלי משמעות , כמו לדבר עם האלים או לריקודים וטכסים.

מעגל תיפוף - האנטומיה של התיפוף
כמה עובדות פיזיות על האנטומיה של האדם ואיך זה מתקשר לחיבתו הטבעית והעזה לתופף.
בכף יד האדם מצויים קולטני חישה עצבים רבים ותפיחה עם כף היד או חישה יוצרת תחושות שונות.
בתיפוף של מקצב קבוע האדם מגיע למצב של שינוי תודעה בגלי האלפא שמופיעים בעיקר במצב של רגיעה.
גלי אלפה ובטא הם גלי המוח החשמליים הנמדדים במכשיר ה EEG גלי בטא הם הגלים שמופעים בזמן ערנות פעילה ואלפה בזמן הרגעות ותהליך לקראת שינה.
בנוסף במחקרים גילו החוקרים בזמן תיפוף של מקצב קבוע ולאורך זמן ובמהירות הקרובה למהירות אירובית האדם יכול לחוש חזיונות וזה מסביר מדוע הקדמונים הרבו לתופף כל זאת על מנת להגיע למצב של הזיות והם פרשו זאת כשיח עם האלים.

כיום האדם גילה את היתרונות המשמעותיים של התיפוף במעגל תיפוף והאדם רתם זאת לפעילות של פנאי והנאה ואף ככלי טיפולי בסוגים שונים של תחומי טיפול.

הערך המוסף של מעגל תיפוף

שאלה – מה הערך המוסף של מעגל תיפוף כפעילות פנאי וכפעילות למפגש ואירוע.
תשובה – לאור העובדה שיש הנאה רבה ומשמעותית בתיפוף בקבוצה עם מעגל תיפוף ויתרה מכך מכל הפעילויות של מפגשים ופעילות פנאי ותרבות וחינוך נימצא שפעילות של סדנת תיפוף עם מעגל תיפוף הוא בין הדברים המשמעותיים ביותר ליצירת גיבוש שימחה צחוק וקרבה בין משתתפי שדנת התיפוף עם מעגל התיפוף.מעגל תיפוף – מעגל תיפוף פרץ לתודעה בסוף שנות התשעים של המאה הקודמת.

בתחילה סברו שזה סוג של טרנד, אך במהרה גילו את הערך המוסף הגבוה בכל מה שקשור לשמחה וחוויה טובה. כיום מעגל התיפוף נפוץ מאוד באירועים מפגשים וגיבוש וחוויה אירועי שיא חוגים ובכל חיבור זה או אחר של אנשים משפחות ארגונים וילדים.