מעגל מתופפים - יוסף המתופף - Drumming - סדנאות תיפוף / סוגי סדנאות תיפוף

מעגל מתופפים |  לילדים |

סדנאות תיפוף  |  הפעלה לקייטנה


מתמחה בתיפוף לבעלי צרכים מיוחדים.

לחץ כאן  052/3766088

yosi.panso6@gmail.com
 

דף הבית >> סדנאות תיפוף / סוגי סדנאות תיפוף

סוגים שונים סדנאות תיפוף / עולם שלם של הנאה צרופה.


ישנם מספר מרכיבים לסדנאות תיפוף שהפכו אותן מלימודי הקונסרבטוריה שזה בית ספר ברמה אקדמית להקניית מקצועות המוסיקה
לטרנד שאפילו אפשר לומר עממי.

המרכיבים של סדנאות תיפוף.
1. בסדנת תיפוף יש את המרכיב הלימודי שבו לומדים לפתח מיומנויות טכניות של נגינה בתופים ומיומנויות מוזיקליות עם ידע כללי בסגנונות שונים של המוסיקה העתיקה והמוזיקה המודרנית.
2. האינטראקציה והדינמיקה של הנגינה המשותפת מהווה מקור להנאה של עשיה מרגשת ביחד ואפילו חברויות סביב נושא משותף שהיא המוזיקה והתיפוף.

3. הסדנא משמשת מקום לשינוי דפוסי חשיבה ודפוסי התנהגות כי בסדנת תיפוף יש כבוד ההדדי, יש עבודת צוות יש למידה ויש הקשבה
הכלל תומך בנגינתו בפרט והכלל מהווה יחידה אורגנית אש יוצרת אנרגיה מוזיקאלית קצבית אשר משפיעה עלנו ברבדים הגופניים וברבדים הנפשיים. מחקרים מראים שלאחר נגינה משותפת ישנם שינויים פיזיולוגים ונפשיים המעוגנים בקשר של גוף ונפש.
השינוי הגופני שהנגינה יוצרת מצב אירובי, לאחר 20  דקות של נגינה, כמו כן מופרשים הורמונים שוני הנקראים הורמוני שמחה, דופמין ועוד כל אלו יוצרים תחושה של חמימות וקרבה. הקצב האחיד משלט על התודעה ומחשבות טורדניות ומציקות של היום יום מרפות ומפנות את מקומן להתרכזות בעונג ובהנאה הצרופה שזה שילוב של סוג של התרגשות ושלווה יחדיו.

סדנת תיפוף קהילתית

סדנת תיפוף קהילתית נוצרת בקהל שיש לו חיבה ומודעות לנושא או סביב נושא. בחוץ לארץ הדבר מאוד נפוץ. בארץ ישנם 2 מוקדים ידועים, האחד הוא הוא חוף המתופפים בתל אביב ובשנים האחרונות התופעה התפתחה גם בחוף דדו שבחיפה. בעבר הייתה סדנת תיפוף קהילתית בטבעון שהתגבשה סביב קבלת השבת ושם היה אומן תיפוף שתחזק את הסדנא.

בסדנאות התיפוף הקהילתיות מתקבצים אנשים עם תופים וכלי הקשה שונים ומנגנים מקצבים אוניברסליים שנעים לנגן אותם ולהאזין להם.
כמובן שסדנא כזו רבת משתתפים, עם צלילים מגוונים של תופים וכלי הקשה יוצרים מקור לעניין רב. מעין סוג של הופעה ומחזה שבו יש סיפור, דרמה ומוזיקה מלהיבה שעגונה בכבלי פלדה לקצב ומקצב בעלי אופי ממכר.

סדנת תיפוף טיפולית

בסדנה זו המנחה הוא מנחה מקצועי שיודע להתאים את סוגי המקצבים עוצמת הנגינה והאינטנסיביות שבנגינה למצב המטופלים.
ישנם מטופלים שמקצבים רועמים יוצרים עומס על התודעה העמוסה ופה יש לנגן מקצבי פעמונים שקטים ונעימים. יהיו כאלה שדרושה להם הוצאת אגרסיה אז המנחה ינגן ויוביל לנגינת מקצבים שדורשים גם עצמה וגם אינטנסיביות והכל כמובן בגבולות ובשליטה.

סדנת תיפוף ברמת הקונסרבטוריה.


סדנת תיפוף ברמת הקונסרבטוריון או ברמה האקדמית זו פעילות לימודית ברמה גבוהה
אשר נושאת תעודה ותואר.
כל זה תלוי במטרות הסדנה. מטרה יכולה להיות ידע נטו, או שימוש בכלים חינוכיים טיפוליים.
סדנאות תיפוף לאירועים מסיבות וחגיגות והתכנסות.

בסוד זה של סדנאות תיפוף יש את כל המרכיבים של סדנת תיפוף כשהמרכיב העיקרי הוא יצירת תהליך מתגבר של שימחה וכיף על ידי חימום ונגינת מקצבים שקטים ואיטיים בתחילה ואט אט מגבירים את האלמנטים של המכלול השלם כלומר מקצבים מלהבים ומרירים ואפשר להוסיף גם מוזיקה פופולרית שהמשתתפים ושידוע שהם אוהבים. זאת עושים על ידי בדיקת הפרופיל של באי האירוע שייכות לסגנונות או ז'נר מוסיקאלי מתאים