מעגל מתופפים - יוסף המתופף - Drumming - סדנת סמבה, תיפוף

מעגל מתופפים |  לילדים |

סדנאות תיפוף  |  הפעלה לקייטנה


מתמחה בתיפוף לבעלי צרכים מיוחדים.

לחץ כאן  052/3766088

yosi.panso6@gmail.com
 

סדנת סמבה - תיפוף

סדנת תיפוף סמבה - ייחודית אינטראקטיבית של יוסף המתופף

הייחודיות של סדנת סמבה היא שכולם נסחפים ולא נשארים אדישים. סדנת סמבה מיועדת לכולם, משפחות, ארגונים, ועדים אירועים קהילתיים, ימי הולדת ילדים ומבוגרים גנים, בתי ספר וכל סיבה ומסיבה וכל סוג של חיבור בין אנשים, מקומות ומוסדות.
מדוע סדנת סמבה סוחפת את כולם?

ישנם  2 דברים בסיסים שיוצרים את ההתלהבות ממקצבי סמבה לטעמי. האחד המבנה של המקצבים חוזר על עצמו בצורה שווה קלה לקליטה והוא מנוגן בצורת "אוסטינטו"  - מקצב עיקש.
הדבר השני זה המהירות, כל מקצב קליט המנוגן במהירות של  120 bpm שזה מהירות הדופק האירובית , מהירות שבה זורם האדרנלין בדם ומשפיע על מצב הרוח. איך זה קורה?
 

סדנת תיפוף סמבה - קצת על  התפתחות מקצב הסמבה.

מאוד קשה ללכת אחורה בגלגל הזמן ולחפש תהליכים הסטורים שהתפתחו ובמיוחד בתהליכים תרבותיים, כי כל עם אוהב לנכס לעצמו תהליכים מוצלחים, במיוחד במוסיקה ובמיוחד מקצבים שהם חלק ממוסיקה או תרבות.ישנן כל מיני סברות וכל אחד יכול להישבע שהסבה שלו הכי נכונה.
אנסה פה לתת מידע הגיוני שמבוסס על מידע שמקובל והשכל הישר.

הכל החל כשגילו את אמריקה. קולומבוס נשלח בשנת 1942 על ידי מלכי ספרד להביא להם את תבלין התה מהודו, תבלין נדיר בזמנים ההם. רוחות צפוניות מזרחיות נשאו את הספינה של קולומבוס מזרחה ובמקום לעשות עיקוף קטן של אפריקה. הוא נסחף והיגיע לאמריקה הדרומית במפגש שבאזור האי קובה.
לאחר זמן מה כשראו את הפוטנציאל של "העולם החדש" הבינו המתיישבים החדשים שהם צריכים כוח עבודה זול,למשימות ולעבודות הרבות שהיו קשורות לפיתוח החקלאי בחוות החקלאיות שהם הקימו.
אי לכך הם לקחו בכוח הזרוע אפריקאים שיהיו להם לעבדים ואפריקאים אלו הביאו איתם את התרבות והפולקלור שלהם מאפריקה וזה אומר מוסיקה אוכל דת ופולקלור.
הסברה אומרת שאפריקאים שהגיעו מאנגולה ניגנו את מקצב  מֶסֵמבה  .mesemba
המקצב הזה עם השנים בהשפעת מקצבי לכת צרפתיים הפך לסוג של מקצב צעידה ססגוני
שכונה סמבה ואותו מנגנים עם תופים וכלי הקשה בהשראה אפריקאית.
 
סדנת תיפוף סמבה ...   המקצב הלאומי החגיגה הלאומית של ברזיל
עם השנים נגינת הסמבה התפתחה גם לריקוד ולחגיגה ואירוע לאומי של ברזיל אש בא לידי ביטוי
באירוע המרכזי של ברזיל חגיגות הקרנבל